Disciplines

Context:

Sinds 2005 weet de Koninklijke Belgische Hockey Bond zich gesteund door een Be Gold project voor zijn heren- en damesploegen in de categorieën U15, U16, U18, U21. Daarmee worden de best mogelijke voorwaarden geschapen voor het beoefenen van veldhockey in ons land.

Met maatregelen op het terrein worden het positieve imago en de educatieve, sociale en familiale waarden van het hockey gepromoot door wedstrijden te organiseren en sportbegeleiders op te leiden. Het Be Gold project beoogt de ontwikkeling van nationale jeugdteams van topniveau. Dankzij dit project en het bijscholen van de beste jongeren positioneert het Belgische hockey zich zowel op Olympisch als op internationaal niveau onder de winnaars.

Dit is overigens het eerste Be Gold project voor een ploegsport.

De doelstelling van het programma Be Gold Hockey betreft de voorbereiding van de spelers in het vooruitzicht van hun integratie in de ‘Senior National’ ploeg (BNT + WBNT). De actuele steun waarover het project Be Gold beschikt in haar sector is door de loop der jaren onontbeerlijk geworden voor de toekomst van het hockey zowel op niveau van de clubs als op nationaal niveau en staat in voor de stabiliteit en het huidige succes van de Red Lions en de Red Panthers.

 

Concreet:

Dankzij het Be Gold project konden jongeren worden opgeleid tot het hoogste niveau en konden de betrokken teams rekenen op een goed gestructureerde professionele begeleiding.

Het doel is:

  • jong talent opsporen en identificeren
  • de betrokken jongeren meer en beter trainen
  • de opleiding structureren en verfijnen tot het hoogst mogelijke niveau
  • zorgen voor professionele begeleiding van de nationale jeugdteams
  • individueel aan bepaalde punten werken via het ‘High potential program’
  • deelname aan stages en andere internationale topwedstrijden.

De betrokken teams trainen in Boom, Kontich en Oudergem.

De financiële steun van het project Be Gold betreft de personeelskosten (lonen) alsook de wekelijkse trainingen, stages, wedstrijden en de deelname aan tornooien.

Concrete acties op het terrein:

  • wekelijkse trainingssessies voor de U15, U16, U18 en U21 ploegen in september – december en februari – juni.
  • 4 trainingsstages per jaar: augustus, oktober, november, december en april voor de  U15, U16, U18 en U21 ploegen.
  • Voltijdse trainingen in juli voor de U16, U18 en U21 ploegen.
  • Jaarlijkse zomertornooien voor de U16, U18 en U21 ploegen (EuroCup, World Cup en/of  lokale tornooien).

De atleten die bij het project betrokken zijn:

Het project Be Gold beetreft alle nationale jongerenselecties (D/H)

Begeleiding:

  • Murray Richards – High Performance Manager (U16 – U18 – U21)
  • Rob Hantjes – High Performance Coaching Coordinator (U14 – U15 – U16)

 

 Contactpersonen voor het project:

            1160 Brussel – secretariat@hockey.be

            T. (02) 663.66.96 – F. (02) 663.66.80

www.hockey.bewww.hockeynews.be

https://www.facebook.com/hockeybe?fref=ts

            Twitter: @hockeybe

Voornaamste resultaten sinds de start van het project:

Europees kampioenschap:

Boys U16

  • 2004: 1ste plaats
  • 2006: 2de plaats
  • 2008: 2de plaats
  • 2010: 2de plaats
  • 2012: 2de plaats
  • 2015: 1ste plaats Euro Challenge Breda

Boys U18

  • 2005: 2de plaats
  • 2007: 2de plaats
  • 2009: 1ste plaats
  • 2011: 1ste plaats
  • 2013: 5de plaats
  • 2015: 4de plaats EuroCup Santander

Boys U21

  • 2004: 5de plaats
  • 2006: 3de plaats
  • 2008: 4de plaats
  • 2010: 2de plaats
  • 2010: 1ste plaats
  • 2012: 1ste plaats
  • 2012: 5de plaats
  • 2015: 1ste plaats Mini World Cup Breda

Girls U16

  • 2008: 5 de plaats
  • 2010: 3de plaats
  • 2012: 2de plaats
  • 2015: 4de plaats Euro Challenge Bremen

Girls U18

  • 2009: 4de plaats
  • 2011: 6de plaats
  • 2013: 5de plaats
  • 2015: 4de plaats EuroCup Santander

Girls U21

  • 2006: 10de plaats
  • 2008: 7de plaats
  • 2010: 9de plaats

Wereldkampioenschap:

Boys U21

  • 2013: 6de plaats

Girls U21

  • 2013: 13de plaats

Youth Olympic Games:

  • 2010: 3de plaats

Junior World Cup:

Boys U21

  • 2014: 6de plaats

Olympic Games:

Men

  • 2012: 5de plaats

World Cup:

Men

  • 2014: 5de plaats

  

Context:

Sinds januari 2005 heeft de GymnastiekFederatie Vlaanderen een Be Gold-project. Er zijn twee disciplines die deel uitmaken van het project:

  • Artistieke Gymnastiek Dames (AGD)
  • Artistieke Gymnastiek Heren (AGH)

Projectbeschrijving:

Dit Be Gold project zal zich toeleggen op jonge seniorgymnasten en juniorgymnasten die de kern vormen om ofwel tegen 2016 en/of 2020 topprestaties te leveren.

Dankzij het Be Gold project kunnen we deze jonge beloftevolle gymnasten een maximale ondersteuning en opleiding bieden om verder door te groeien naar het internationale seniortopniveau. Het zijn gymnasten die voor Gymfed uiterst belangrijk zijn voor het behalen van onze doelstellingen voor de Olympische Spelen 2016 en/of 2020.

 

Objectieven en tussentijdse doelstellingen:

Het al dan niet realiseren van de vooropgestelde doelstellingen per seizoen voor elke sporter. De doelstellingen moeten uiteraard blijven kaderen binnen de overkoepelende finaliteit, namelijk…

  • Prioriteit I: Minimaal één team, hetzij AGD, hetzij AGH, uiteraard liefst beiden selecteren voor de OS2016. Concreet betekent dit een top12 als team in de wereld in 2016 (i.e. top16 op het WK 2015 (Glasgow) & top 4 op het test event). Dit is de enige wijze om als team geselecteerd te worden voor de Olympische Spelen 2016.
  • Prioriteit II: Zowel bij AGD als AGH minimaal één individuele finale in de all round competities artistieke gymnastiek. Doelstelling top 16 tijdens de finale.
  • Prioriteit III: Eén of meerdere toestelfinales tijdens de OS, met in die fase kans op een medaille… Deze doelstelling is veel makkelijker te realiseren via een teamselectie (top12) dan via een individueel selectieparkoers, vandaar de nadruk op de teamwerking in beide disciplines.

 Concreet:

  • Totaal aantal atleten: 14
  • Leeftijd van de atleet:
    • AGD: 14 – 19 jaar
    • AGH: 15 – 20 jaar
  • Aantal jongens/meisjes: 8 jongens en 11 meisjes

Plaats(en) trainingen:

Alle gymnasten trainen in het topsportcentrum/topsportschool in Gent

  • Naam van de verantwoordelijke (coach):
  • AGD: Yves Kieffer, Marjorie Heuls & Matthieu Zimmermann
  • AGH: Gerard Speerstra & Koen Van Damme

Lijst van de Be Gold atleten:

AGD:

  • Laura Waem
  • Cindy Vandenhole
  • Rune Hermans
  • Nina Derwael
  • Axelle Klinckaert
  • Senna Deriks
  • Myrthe Potoms
  • Julie Meyers
  • Manon Muller
  • Alysha Senders
  • Imke Wolthuizen

AGH:

  • Florian Landuyt
  • Jonathan Vrolix
  • Luka Van den Keybus
  • Iliaz Pyncket
  • Noah Kuavita
  • Jonas Delvael
  • Thiemen Valcke
  • Ward Claeys

 

Contactpersoon voor het project:

 

Reeds behaalde resultaten:

Onze Be Gold-gymnasten kunnen reeds enkele uitstekende resultaten voorleggen. Hieronder vinden jullie een overzicht van de belangrijkste resultaten.

European Youth Olympic Festival 2015 (27/07/2015 – 02/08/2015)
Iliaz Pyncket Finale rek – 5e
Finale vloer – 5e
Team met: Noah Kuavita &
Takumi Onoshima – 8e
Nina Derwael Finale brug – 2e
Finale grond – 3e
Finale balk – 5e
Finale allround – 4e
Team met: Axelle Klinckaert &
Julie Meyers – 2e
Axelle Klinckaert Finale grond – 1e
Finale balk – 1e
Finale allround – 2e
Team met: Nina Derwael &
Julie Meyers – 2e
European Games (11/06/2015 – 22/06/2015)
Luka Van den Keybus Kwalificaties – 44e
Cindy Vandenhole Kwalificaties – 25e
WK Nanning (28/09/2014 – 05/10/2014)
Laura Waem Team met: Gaelle Mys, Lisa Verschueren,
Eline Vandersteen, Lin Versonnen & Julie Croket – 11e
Finale allround – 24e
Youth Olympic Games (16/08/2014 – 24/08/2014)
Luka Van den Keybus Finale allround – 9e
Finale rek – 2e

 

 

Context:

Sinds juli 2007 heeft de Vlaamse Atletiekliga een Be Gold project. Via dit project wil de Vlaamse Atletiekliga een gunstig topsportklimaat creëren en een ambitieus topsportbeleid opzetten in overleg met alle actoren van de atletiek om op lange termijn efficiënt te kunnen werken.

Het Be Gold project optimaliseert de begeleiding van beloftevolle jongeren door het aanbieden van:

  • trainingsopvolging door experts
  • deelname aan elitestages
  • deelname aan buitenlandse wedstrijden
  • medische omkadering
  • wetenschappelijke omkadering

Concreet:

Discipline(s) die deel uitmaken van het project:

  • horden
  • Verspringen
  • Meerkamp
  • Fond / Halve fond
  • Speerwerpen
  • Hamerslingeren

Atleten die deel uitmaken van het project:

400m horden:

  • Nenah De Coninck

800m :

  • Renée Eykens

Verspringen:

  • Mathias Broothaerts

Meerkamp:

  • Hanne Maudens

1.500m & 5.000m :

  • Isaac Kimeli

Speerwerpen:

  • Jarne Duchateau

Hamerslingeren:

  • Vanessa Sterckendries

Leeftijd van de individuele atleten:

  • 1994-1997

Plaats(en) trainingen:

De trainingen worden individueel gestuurd rond twee centra:

  • Topsporthal Gent
  • KU Leuven sportcomplex

Verantwoordelijke van het project:

  • Tille Scheerlinck: Tel. 32/2/474.72. 24 – tille@val.be 

Reeds behaalde resultaten:

Thomas Smet:

Speer: 79m14

  • EK U20 2007 3de
  • ERL U20 2007 6de
  • EK U23 2009 5de

Stef Vanhaeren:

  • EYOF Tampere 2009: Goud
  • EYOF 2009 – 4×100: Brons
  • WK U20 2010: 6de plaats
  • EK U20 Talinn 201: Silver
  • EK U20 – 4×400: 6de plaats
  • EK U23 Tampere 2013: 4×400 – Silver
  • EK 2014 – 4×400: 7de plaats

Dario De Borger:

  • EK U20 2011: 4de plaats
  • EK U23 2013: 6de plaats

Sofie Gallein:

  • EYOF Tampere 2009: Goud
  • EK U20 2011: 4de plaats

Hannelore Desmet:

  • WK U 20 2008 Bronzen medaille

Thomas Vanderplaetsen:

  • EK Novi Sad 2009: Goud
  • Europa Beker Meerkamp 2010: 3de plaats
  • EK Indoor  2011: 6de plaats
  • EK U23 2011: Goud
  • Universiade 2013: Goud
  • WK Indoor 2014: Brons
  • Universiade 2015: Goud

Brecht Bertels:

  • EYOF Trabzon 2011: Goud

Justien Grillet:

  • EYOF 200m Trabzon 2011: Silver
  • EYOF 4×100 2011: zilver
  • WK U20 2012 – 4×100: 3de plaats
  • EK U20 2013: 7deplaats
  • EK U20 2013 – 4×100: 4de plaats
  • EK 2014 Zurich: 7de plaats met de 4x400m dames

Marjolein Lindemans: 

  • WK U18 Lille 2011: 3de
  • EYOF 2011: 8ste plaats
  • EK U20 2013: Brons

Isaac Kimeli:  

  • EK U23 2015 : 5000m: zilver

Vanessa Sterckendries: 

  • WK U20 2014: 8ste plaats

Jarne Duchateau: 

  • WK U18 2013: 7de plaats
  • WRL U20 2014 : 5de plaats

Sarah Missinne: 

  • EYOF 2011 4×100: zilver
  • EK U20 2013 4×100: 4de plaats
  • WK U20 2014: 6de plaats

Imke Vervaet: 

  • EK U20 2011: 6de plaats
  • WK U20 2012 : 6de plaats
  • WK U20 2012 : 4×100: 3de plaats

Zenobie van Gansbeke: 

  • EK U20 2011: 5de plaats

Mathias Broothaerts:

  • 2011 EYOF Scholieren 7de plaats
  • 2013 EK Juniores zilver

Almensh Belete: 

  • 2012 EK 5000m 8ste plaats
  • 2012 OS 5000m 19de plaats
  • 2013 EK Indoor  5de plaats

Hanne Vanhessche: 

  • WK U20 2010: 4de plaats
  • EK U23 2011: 9de plaats
  • EK U23 2013: 7de plaats

Aurélie De Ryck: 

  • 2009 EYOF:  3de plaats
  • 2010 WK U20 7de plaats
  • 2011 Universiade 8ste met 3m95

Hanne Claes: 

  • EK U20 4×400: 5de plaats
  • EK 2012 4×100: 9de plaats
  • Universiade 2015: 7de plaats

Jeroen D’hoedt: 

  • EYOF 2007: 1500m 8ste plaats
  • EK U20 2009 3000mst: brons
  • EK U23 1500m: 5de plaats

Lindsay De Grande: 

  • EYOF 2005 1500m  6de plaats
  • EK U23 2009 : 4de plaats
  • EK Indoor 2011: 6de plaats

Jan Van Den Broeck:

  • 2011 EK Beloften 800m: 7de plaats
  • 2012 WK Indoor 800m : 5de plaats

 

 

 

Context:

Sinds 2015 heeft de Belgische Federatie voor bob-en sleesporten een Be gold project.  Via dit project wil de federatie de atleten extra ondersteunen naar een verdere ontwikkeling en deelname aan de Olympische Winterspelen van 2018.

Die extra ondersteuning ziet er als volgt uit:

- coaching
- technische en medische omkadering
- organisatie van stages in binnen- en buitenland
- aanschaffen en onderhouden van competitief wedstrijdmateriaal.

Concreet:

Disciplines die deel uitmaken van het project:

- Bobslee
- Skeleton

Alteten die deel uitmaken van het project:

- Kim Meylemans – Skeleton

- An Vannieuwenhuyse – Bobslee

 

Leeftijd van de atleten

- Kim Meylemans : 7.03.1996

- An Vannieuwenhuyse : 03.03.1991

 

Reeds behaalde resultaten:

An Vannieuwenhuyse
- Brons WK junioren Altenberg 2015

Kim Meylemans
- 2e Europacup Lillehammer 21/11/14
- 19e WK winterberg 2015

Verantwoordelijke van het project:

Hanna Mariën: Tel: 0497535841 – hanna@bobskeleton.bewww.bobskeleton.be

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Supersnelle rondjes met spectaculaire bochten en indrukwekkende inhaalmanoeuvres: shorttrack is sensatie op het ijs !

Context:

Be Gold ondersteunt sinds september 2013 de opleiding van enkele jonge rijders met het oog op de Olympische Aflossing in 2018 en 2022.  Zij trainen samen met andere leden van het nationale team in Hasselt onder leiding van Olympiër Pieter Gysel (2002; 2006; 2010).

Na de afwezigheid van Belgisch Shorttrack op de laatste Olympische Winterspelen in Sochi zet de Koninklijke Belgische Schaatsfederatie alles op alles om een jonge getalenteerde lichting klaar te stomen voor een Olympische selectie in 2018. Met de hulp van Be Gold wordt er vol ingezet op een deelname in de aflossingsdiscipline.  Geen gemakkelijke opdracht want enkel de 8 beste teams ter wereld mogen er aan de start verschijnen!

 

Concreet:

De voorbije jaren werd er aan de individuele ontwikkeling van de atleten gewerkt. Het onder de knie krijgen van de technische vaardigheden is een uiterst tijdrovend aspect maar hard werkt loont, de Belgische rijders horen intussen qua techniek bij de besten.

Seizoen 2015-2016 wordt echter een seizoen van nieuwe werkpunten en doelstellingen. Er wordt gemikt naar een finaleplaats in de aflossingsdiscipline op het WK-junioren en een halve finaleplaats op het EK. Daarvoor zullen de atleten moeten leren als team te functioneren en zullen ze enkele zeer specifieke technieken onder de knie moeten krijgen.

Belangrijkste resultaten sinds 2013:

Team resultaten sinds 2013

Afgelopen seizoen (winter 2014-2015) kwam België in actie op grote wedstrijden in de relay.

Op het WK-junioren (Osaka, Japan) werd België 10e en vestigde de ploeg een nieuw Belgisch record op de 3 km aflossing.

België werd 10e en 11e op de wereldbekerwedstrijden in Dresden (Duitsland) en Erzurum (Turkije) en plaatste zich zo voor deelname op het EK in 2016 (Moskou). Het 13 jaar oude Belgisch record op de 5km aflossing werd ook met maar liefst zeven seconden scherper gesteld.

Individuele resultaten sinds 2013

  • Jens Almey, 2015: 9e plaats WK-junioren 1500m, overall 6e EK-junioren (Europacup finale) (U19)
  • Stijn Desmet, 2015: overall zilver EK-junioren (Europacup finale), zilver 500m en 1000m, brons 1500m (U17)

Atleten die deel uitmaken van het project:

Jens Almey, junior A

Rino Vanhooren, junior A

Ward Pétré, junior A

Stijn Desmet, junior A

Jens Almey, junior A 3/7/1996

De Knesselaar met een verleden in het wielrennen behaalde al verschillende overwinningen op belangrijke Europese wedstrijden en mooie resultaten op de EYOF. Afgelopen seizoen voerde hij het West-Europese klassement bij de Junioren A aan en behaalde op het WK-junioren in Osaka (Japan) een 9e plaats op de 1500m. Met nog een seizoen te gaan in de junioren categorie wordt er uitgekeken naar zijn deelname aan het komende WK-junioren.

Resultaten en besttijden vind je op: http://www.shorttrackonline.info/skaterbio.php?id=STBEL10307199601

Rino Vanhooren, junior A28/10/1996

Rino kreeg het schaatsen met de paplepel mee van zijn vader, Franky, die in 1992 deelnam aan de OS in Albertville. De Bruggeling schaatste al een aardig palmares bij elkaar op internationale wedstrijden waaronder de EYOF. Het voorbije seizoen was voor hem door een zware blessure erg kort maar net op tijd herstelde hij om op het WK-junioren in Japan met de aflossingsploeg aan te treden.

Resultaten en besttijden vind je op: http://www.shorttrackonline.info/skaterbio.php?id=STBEL12810199601

Ward Pétré, junior A – 30/1/1997

Ward schaatst al jaren bij de Hasseltse shorttrackclub YDS. Als lid van het Be-Gold team kan hij nu veel intensiever en op hoger niveau trainen op het Hasseltse ijs. Naast schaatsen is Ward actief als danser en muzikant in een brassband. Zijn meest opvallende prestatie in seizoen 2014-2015 was een zilveren medaille op de starclasswedstrijd (West-Europa) in Hasselt en de daarmee behaalde selectie voor de Europese finale in Oberstdorf waar hij 10e werd.

Resultaten en besttijden vind je op: http://www.shorttrackonline.info/skaterbio.php?id=STBEL13001199701

Stijn Desmet, junior A – 10/4/1998

De Mechelse benjamin van het team is ook op inline skates begonnen maar ondertussen volledig overgeschakeld naar ijs. Hij kwam afgelopen seizoen nog uit in de junior B categorie die hij in West-Europa domineerde en waarin hij vice-Europees kampioen werd. Ondanks zijn jonge leeftijd bemachtigde hij reeds twee Belgische juniorenrecords en liet hij op wereldbekerwedstrijden met regelmaat gevestigde waarden achter zich. Hij wordt getipt als medaille kandidaat op de Youth Olympic Games deze winter.

http://www.shorttrackonline.info/skaterbio.php?id=STBEL11004199801

Trainer – Pieter Gysel, deelname aan 3 Olympische Spelen: Salt Lake City 2002, Turijn 2006 & Vancouver 2010

Contactpersoon voor het project:

Pieter Gysel: pgysel@gmail.com

Website: http://www.kbsf.be/

Facebook: https://www.facebook.com/shorttrackteambelgium?fref=ts

 

 

 

 

 

Agenda

Partners