Wielrennen

Context:

Sinds 2005 heeft de Koninklijke Belgische Wielrijdersbond (KBWB) een Be Gold project.

Project dat het mogelijk maakt om specifiek aandacht te besteden aan de olympische disciplines van de wielersport, in het bijzonder wielrennen op de piste en MTB. Project dat focust op het professionaliseren en structureren van de omkadering van jonge talenten op weg naar het topniveau, dankzij het inzetten van een specifieke omkadering (trainers, physical coaches, sportpsychologen, longitudinale opvolging, digitale beeldvorming van de positie) en de deelname van de atleten aan stages en internationale wedstrijden.

De doelstelling van het project Be Gold en zijn toegevoegde waarde zijn:

  • talentdetectie, talentontwikkeling en talentbegeleiding
  • toegevoegde waarde: extra financiële ondersteuning voor de ontwikkeling van de potentiële top-8 renners OS.

Het project Be Gold situeert zich in de topsportpiramide van de KBWB. Het optimaliseren van de talentdetectie, talentontwikkeling en talentbegeleiding (Talent Detectie, -Ontwikkeling en -Begeleidingsprogramma) is het uitgangspunt van dit interfederale topsportproject.  In dit verband sluit het programma ‘Jonge wielertalenten maken de Olympische droom waar’ perfect aan bij de topsportwerking.

Concreet:

Discipline(s) die deel uitmaken van het project:  

  • Disciplines MTB & Piste
  • MTB: U23
  • Piste:  endurance= junior

                         sprint= junior + U23

De tussenkomst van het project Be Gold situeert zich in:

  • Lonen
  • Stages
  • Competities
  • Materiaal

 

 Atleten die deel uitmaken van het project en hun categorie: 

  • MTB-U23: Wout Alleman (1996), Kevin Panhuysen (1994), Jens Schuermans (1993), Didier Bats (1993)
  • Piste-Sprint U23: Nicky Degrendele (1996), Catherine Wernimont 1996)
  • Piste-Sprint Juniors: Ayrton De Pauw (1996)
  • Piste-endurance-Juniors: Robbe Ghys (1997), Maarten Stevens (1997), Maxime Pirard (1997), Arne De Groote 1997), Sasha Weemaes (1998), Lize Struyf (1998), Lenny Druyts (1997)

Begeleiders van het project: 

MTB: Filip Meirhaeghe, Rudy de Bie

Piste: Stéphane Wernimont

Topsportschool: Peter Pieters

Contactpersonen voor het project:

Algemene coördinatie + weg & tijdrijden: Jos Smets – jos.smets@belgiancycling.be

MTB & BMX: Peter Verhoeven – peter.verhoeven@wielerbondvlaanderen.be

Piste: Koen Beeckman – koen.beeckman@wielerbondvlaanderen.be

Koninklijke Belgische Wielrijdersbond (KBWB)

Globelaan,  49 – 1190 Brussel

02/349 19 11

www.belgiancycling.be

https://www.facebook.com/pages/Belgian-Cycling-Team/

@BELCyclingTeam

Wielerbond Vlaanderen

Strandlaan,  3 – 9000 Gent

09/321 90 20

www.wielerbondvlaanderen.be

https://www.facebook.com/deWielerbond

@dewielerbond

Fédération Cycliste Wallonie-Bruxelles (FCWB)

Avenue du Globe,  49/1 – 1190 Bruxelles

02/349 19 20

www.federationcyclistewalloniebruxelles.be

https://www.facebook.com/FederationCyclisteWallonieBruxelles

@FCWBinfos

Reeds behaalde resultaten:

2014
Didier Bats 4° EK MTB U23
Saartje Vandenbroucke 8° EK omnium junioren
Jesse Vandenbulcke 6° EK ploegenachtervolging U23
  5° WK omnium junioren
Catherine Wernimont 3° EK teamsprint junioren
  5° WK teamsprint junioren
Nicky Degrendele 3° EK teamsprint junioren
  3° EK sprint
  1° EK keirin
  5° WK teamsprint junioren
  3° WK sprint
  1° WK keirin
2013
Jens Schuermans 2° EK MTB U23
Lindsay De Vylder 1° EK omnium junioren
Lotte Kopecky 3° EK ploegenachtervolging junioren
Kaat Vandermeulen 3° EK ploegenachtervolging junioren
Saartje Vandenbroucke 3° EK ploegenachtervolging junioren
  5° EK omnium junioren
Jesse Vandenbulcke 3° EK ploegenachtervolging junioren
Catherine Wernimont 3° EK teamsprint junioren
  7° EK keirin
  7° EK sprint
Nicky Degrendele 2° EK sprint junior
  2° EK keirin
  3° EK teamsprint junioren
  2° WK sprint
  4° WK keirin
2012
Kevin Panhuyzen 8° WK MTB junioren
Jens Schuermans 6° WK MTB U23
Steffi Lodewijck 7° EK omnium junioren
  4° WK omnium junioren
Saimen De Laeter 7° EK ploegenachtervolging junioren
Jonas Rickaert 7° EK ploegenachtervolging junioren
Otto Vergaerde 7° EK ploegenachtervolging junioren
Kim Van Leemput 6° EK keirin junioren
Shana Dalving 2° EK keirin
2011
Jens Schuermans 1° EK MTB junioren
Kevin Panhuyzen 6° WK MTB junioren
Tori Vanderperre 8° EK BMX junioren
Jasper De Buyst 2° EK omnium junioren
  7° EK ploegenachtervolging junioren
Otto Vergaerde 7° EK ploegenachtervolging junioren
Shana Dalving 8° EK keirin
2010
Jeff Luyten 5° WK MTB junioren
Elise Marechal 5° WK MTB junioren
Sébastien Carabin 4° EK MTB U23
Ruben Scheire 8° WK MTB U23
Elke Vanhoof 5° EK elite BMX
Tori Vanderperre 6° EK BMX junioren
Ruben Geerinckx 5° EK ploegenachtervolging junioren
Steve Schoonheyt 5° EK ploegenachtervolging junioren
Yannick Vanbrabant 5° EK ploegenachtervolging junioren
Arne Van Snick 5° EK ploegenachtervolging junioren
Gilke Croket 6° WK ploegenachtervolging junioren
  4° WK omnium junioren
  5° EK omnium
Sara Ingelbrecht 6° WK ploegenachtervolging junioren
Morgane Van Lierde 6° WK ploegenachtervolging junioren

 

Agenda

Partners