Atletiek

 

Context:

Sinds juli 2007 heeft de Vlaamse Atletiekliga een Be Gold project. Via dit project wil de Vlaamse Atletiekliga een gunstig topsportklimaat creëren en een ambitieus topsportbeleid opzetten in overleg met alle actoren van de atletiek om op lange termijn efficiënt te kunnen werken.

Het Be Gold project optimaliseert de begeleiding van beloftevolle jongeren door het aanbieden van:

  • trainingsopvolging door experts
  • deelname aan elitestages
  • deelname aan buitenlandse wedstrijden
  • medische omkadering
  • wetenschappelijke omkadering

Concreet:

Discipline(s) die deel uitmaken van het project:

  • horden
  • Verspringen
  • Meerkamp
  • Fond / Halve fond
  • Speerwerpen
  • Hamerslingeren

Atleten die deel uitmaken van het project:

400m horden:

  • Nenah De Coninck

800m :

  • Renée Eykens

Verspringen:

  • Mathias Broothaerts

Meerkamp:

  • Hanne Maudens

1.500m & 5.000m :

  • Isaac Kimeli

Speerwerpen:

  • Jarne Duchateau

Hamerslingeren:

  • Vanessa Sterckendries

Leeftijd van de individuele atleten:

  • 1994-1997

Plaats(en) trainingen:

De trainingen worden individueel gestuurd rond twee centra:

  • Topsporthal Gent
  • KU Leuven sportcomplex

Verantwoordelijke van het project:

  • Tille Scheerlinck: Tel. 32/2/474.72. 24 – tille@val.be 

Reeds behaalde resultaten:

Thomas Smet:

Speer: 79m14

  • EK U20 2007 3de
  • ERL U20 2007 6de
  • EK U23 2009 5de

Stef Vanhaeren:

  • EYOF Tampere 2009: Goud
  • EYOF 2009 – 4×100: Brons
  • WK U20 2010: 6de plaats
  • EK U20 Talinn 201: Silver
  • EK U20 – 4×400: 6de plaats
  • EK U23 Tampere 2013: 4×400 – Silver
  • EK 2014 – 4×400: 7de plaats

Dario De Borger:

  • EK U20 2011: 4de plaats
  • EK U23 2013: 6de plaats

Sofie Gallein:

  • EYOF Tampere 2009: Goud
  • EK U20 2011: 4de plaats

Hannelore Desmet:

  • WK U 20 2008 Bronzen medaille

Thomas Vanderplaetsen:

  • EK Novi Sad 2009: Goud
  • Europa Beker Meerkamp 2010: 3de plaats
  • EK Indoor  2011: 6de plaats
  • EK U23 2011: Goud
  • Universiade 2013: Goud
  • WK Indoor 2014: Brons
  • Universiade 2015: Goud

Brecht Bertels:

  • EYOF Trabzon 2011: Goud

Justien Grillet:

  • EYOF 200m Trabzon 2011: Silver
  • EYOF 4×100 2011: zilver
  • WK U20 2012 – 4×100: 3de plaats
  • EK U20 2013: 7deplaats
  • EK U20 2013 – 4×100: 4de plaats
  • EK 2014 Zurich: 7de plaats met de 4x400m dames

Marjolein Lindemans: 

  • WK U18 Lille 2011: 3de
  • EYOF 2011: 8ste plaats
  • EK U20 2013: Brons

Isaac Kimeli:  

  • EK U23 2015 : 5000m: zilver

Vanessa Sterckendries: 

  • WK U20 2014: 8ste plaats

Jarne Duchateau: 

  • WK U18 2013: 7de plaats
  • WRL U20 2014 : 5de plaats

Sarah Missinne: 

  • EYOF 2011 4×100: zilver
  • EK U20 2013 4×100: 4de plaats
  • WK U20 2014: 6de plaats

Imke Vervaet: 

  • EK U20 2011: 6de plaats
  • WK U20 2012 : 6de plaats
  • WK U20 2012 : 4×100: 3de plaats

Zenobie van Gansbeke: 

  • EK U20 2011: 5de plaats

Mathias Broothaerts:

  • 2011 EYOF Scholieren 7de plaats
  • 2013 EK Juniores zilver

Almensh Belete: 

  • 2012 EK 5000m 8ste plaats
  • 2012 OS 5000m 19de plaats
  • 2013 EK Indoor  5de plaats

Hanne Vanhessche: 

  • WK U20 2010: 4de plaats
  • EK U23 2011: 9de plaats
  • EK U23 2013: 7de plaats

Aurélie De Ryck: 

  • 2009 EYOF:  3de plaats
  • 2010 WK U20 7de plaats
  • 2011 Universiade 8ste met 3m95

Hanne Claes: 

  • EK U20 4×400: 5de plaats
  • EK 2012 4×100: 9de plaats
  • Universiade 2015: 7de plaats

Jeroen D’hoedt: 

  • EYOF 2007: 1500m 8ste plaats
  • EK U20 2009 3000mst: brons
  • EK U23 1500m: 5de plaats

Lindsay De Grande: 

  • EYOF 2005 1500m  6de plaats
  • EK U23 2009 : 4de plaats
  • EK Indoor 2011: 6de plaats

Jan Van Den Broeck:

  • 2011 EK Beloften 800m: 7de plaats
  • 2012 WK Indoor 800m : 5de plaats

 

 

Agenda

Partners