Roeien
Clara François en Bram Dubois (Be Gold) hebben zich zaterdag op het WK roeien – 23 in Amsterdam kunnen plaatsen voor een A-finale.
De Gentse lichtgewichtskiffeuse François lag na 500m van haar halve finalerace pas vijfde, maar werd uiteindelijk knap derde, goed voor de A-finale. De race werd logischerwijze gewonnen door de regerende wereldkampioene Alena Kryvasheyenka (WRu) 7:44.70.
Bram Dubois, vorig jaar nog zesde op dit WK en tot twee keer toe winnaar in de recente WK-races, opende zijn halve finale op een vijfde stek en liet die pas op achthonderd meter van het einde aan de Amerikaan Ben Dann. In de laatste 500m luidde hij de aanval in op het leidende trio.
Dubois liet de derde snelste tijd noteren en dat biedt perspectieven voor de A-finale. Izaak Vandenbussche en Damien Van Durme (Be Gold) werden in de halve finales van de dubbeltwee zesde en laatste en roeien zondag de B-finale voor de zevende tot twaalfste plaats.
Ook Tim Brys en Gilles Poysat (Be Gold) werden in hun halve eindstrijd bij de lichtgewichten zesde en laatste en varen de B-finale.